ROUND 1

ROUND 2

ROUND 3

QUARTER

FINAL

SEMI

FINAL

FINAL

DATE

TUESDAY

TUESDAY

TUESDAY

TUESDAY

SATURDAY

SATURDAY

26 JUNE

3 JULY

10 JULY

17 JULY

11 AUGUST

25 AUGUST

TIME

6:30pm

6:30pm

6:30pm

6:30pm

2pm

2pm

OPPOSITION

BYE

TRAMWAYS (A)

BRAID (H)

TBA

TBA

TBA

RESULT

N/A

WON

TBA

TBA

TBA

TBA

 

 

 

 

COMPETITION

2018 EDINBURGH TOP 10 CHAMPIONSHIP

 

ROUND 1

ROUND 2

ROUND 3

QUARTER FINALS

SEMI FINALS

 

 

To be played on:

To be played on:

To be played on:

To be played on:

To be played on:

 

Tuesday

26/06/2018

Tuesday

03/07/2018

Tuesday

10/07/2018

Tuesday

17/07/2018

Saturday

11/08/2018

 

Start: 6:30pm

Start: 6:30pm

Start: 6:30pm

Start: 6:30pm

Start: 2pm

 

 

 

 

 

 

1

CORSTORPHINE

 

 

 

2017 Winner

LONDON RD FOUNDRY

 

 

Sighthill

v

At Corstorphine

 

 

 

2

LONDON RD FOUNDRY

LONDON RD FOUNDRY

 

 

TBA

 

 

3

EDIN WEST END

 

 

EDIN WEST END

 

 

v

At Edin West End

 

 

 

4

JESSFIELD

 

TBA

 

 

At TBA

 

5

WILLOWBRAE

 

 

BRUNSTANE

 

 

v

At Willowbrae

 

 

 

6

BRUNSTANE

CRAIGENTINNY

 

 

TBA

 

 

7

CRAIGENTINNY

 

 

CRAIGENTINNY

 

 

v

At Craigentinny

 

 

 

8

LEITH

 

At TBA

TBA

 

 

9

SLATEFORD

 

 

SLATEFORD

 

v

At Slateford

 

 

 

10

MAITLAND

PARKSIDE

 

 

TBA

 

 

11

FOUNTAIN BREWERY

 

 

PARKSIDE

 

 

v

At F Brewery

 

 

 

12

PARKSIDE

 

TBA

 

 

At TBA

 

13

QUEENSBERRY

 

 

COLINTON

 

 

v

At Queensberry

 

 

 

14

COLINTON

COLINTON

 

 

TBA

 

 

15

BALERNO

 

 

BALERNO

 

 

v

At Balerno

 

 

 

16

LUTTON PLACE

 

 

Corstorphine

 

 

 

17

GORGIE MILLS

 

 

 

CURRIE

 

 

v

At Gorgie Mills

 

 

 

18

CURRIE

CURRIE

 

 

TBA

 

 

19

.

 

 

BEECHWOOD

 

 

v

.

 

 

 

20

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

21

.

 

 

WARDIE

 

 

v

.

 

 

 

22

.

WARDIE

 

 

Wardie

 

 

23

.

 

 

PORTOBELLO

 

 

v

.

 

 

 

24

.

 

At TBA

TBA

 

 

25

.

 

 

MAYFIELD

 

v

.

 

 

 

26

.

TANFIELD

 

 

Mayfield

 

 

27

.

 

 

TANFIELD

 

 

v

.

 

 

 

28

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

29

.

 

 

BAINFIELD

 

 

v

.

 

 

 

30

.

BAINFIELD

 

 

Bainfield

 

 

31

.

 

 

PILRIG

 

 

v

.

 

 

 

32

.

 

 

 

 

 

 

 

33

.

 

 

 

 

TRAMWAYS

 

 

 

v

.

 

 

 

34

.

BLACKHALL

 

 

Tramways

 

 

35

.

 

 

BLACKHALL

 

 

v

.

 

 

 

36

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

37

.

 

 

BRAID

 

 

v

.

 

 

 

38

.

BRAID

 

 

Braid

 

 

39

.

 

 

MERCHISTON

 

 

v

.

 

 

 

40

.

 

At TBA

TBA

 

 

41

.

 

 

WHITEHOUSE & GRANGE

 

v

.

 

 

 

42

.

DEAN

 

 

W & Grange

 

 

43

.

 

 

DEAN

 

 

v

.

 

 

 

44

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

45

.

 

 

POSTAL

 

 

v

.

 

 

 

46

.

SUMMERSIDE

 

 

Postal

 

 

47

.

 

 

SUMMERSIDE

 

 

v

.

 

 

 

48

.

 

 

W & Grange

 

 

 

49

.

 

 

 

CARRICK KNOWE

 

 

v

.

 

 

 

50

.

CARRICK KNOWE

 

 

Carrick Knowe

 

 

51

.

 

 

DUDLEY

 

 

v

.

 

 

 

52

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

53

.

 

 

SIGHTHILL

 

 

v

.

 

 

 

54

.

SIGHTHILL

 

 

Sighthill

 

 

55

.

 

 

GOLDENACRE

 

 

v

.

 

 

 

56

.

 

At TBA

TBA

 

 

57

.

 

 

NORTHERN

 

v

.

 

 

 

58

.

NORTHERN

 

 

Northern

 

 

59

.

 

 

SEAFIELD

 

 

v

.

 

 

 

60

.

 

TBA

 

 

At TBA

 

61

.

 

 

ARDMILLAN

 

 

v

.

 

 

 

62

.

ARDMILLAN

 

 

Ardmillan

 

 

63

.

 

 

HILLSIDE

 

 

v

.

 

 

 

64

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 EDINBURGH TOP 10 FINAL

 

SATURDAY 25 AUGUST AT 2PM

 

v

 

TBA

VENUE

TBA

 

GOLDENACRE BC

 

0

0

 

 

 

 

YEAR

BLACKHALL RESULT

2018

TBA

2017

Round 1

2016

Round 3

2015

Round 2

2014

Round 3

2013

Round 2

2012

Round 3

2011

Round 1

2010

Round 3

2009

Round 2

2008

Round 1

2007

Round 1

 

 

 

COMPETITION WINNERS

2019

TBA

1999

Pilrig (3)

2018

TBA

1998

Pilrig (2)

2017

Sighthill

1997

Gorgie Mills (6)

2016

Carrick Knowe (4)

1996

Slateford (2)

2015

Slateford (6)

1995

Slateford

2014

Edinburgh West End

1994

Craigentinny (2)

2013

Carrick Knowe (3)

1993

Gorgie Mills (5)

2012

Slateford (5)

1992

Sighthill (2)

2011

Craigentinny (4)

1991

Gorgie Mills (4)

2010

Carrick Knowe (2)

1990

Coltbridge

2009

Slateford (4)

1989

Gorgie Mills (3)

2008

Carrick Knowe

1988

Gorgie Mills (2)

2007

Sighthill (3)

1987

Gorgie Mills

2006

Juniper Green (2)

1986

Pilrig

2005

Tanfield

1985

Craigentinny

2004

Slateford (3)

1984

Balerno

2003

Juniper Green

1983

Sighthill

2002

Willowbrae

1982

Bainfield (3)

2001

Craigentinny (3)

1981

Bainfield (2)

2000

Pilrig (4)

1980

Bainfield